Sadece kırsal alanda değil, artık modern kent yaşamı için de sorun olan böcekler, ev işyeri fark etmeden insanın olduğu her yere girmekte ve birçok problemi de beraberinde getirmekte. Evlerimize giren, birkaç haftada çatlayarak yüzlerce larvaya dönüşecek yumurtalarını bırakan ve yiyeceklerimize sayısız mikrobu bulaştıran böcekler sebebiyle salgınlar yaşanmaması için bu zararlılarla mücadele edilmesi şart. Evlere ulaşan böceklerin tamamı yaşam alanlarında yaşamadığı için yapılacak ilaçlamaların da sadece evle sınırlı tutulmaması gerekiyor. Binada böceklerin yuvalanmasına müsait her yere uygulanan apartman ilaçlama işlemiyle böceklerle etkili şekilde mücadele etmek mümkün.
Yaşam alanlarına girerek, içme suyundan yiyeceklere kadar her yerin mikrop yuvasına dönüşmesine yol açan böceklerin yuvası her zaman evimizde olmamakta. Apartman bodrumu veya tavan arası gibi yerlere yuva yapan böcekler, sadece evin ilaçlanması durumunda asla kökten çözülmesi mümkün olmayan bir sorun haline gelebiliyor. Zira hamamböceği gibi bir böcek türü sadece bir gün içinde 5 kilometreye yakın mesafe kat edebiliyor ve bu da 10 katlı bir apartmanı gezinebileceği anlamına geliyor. Apartman ilaçlama işlemi yapılmadığı takdirde yuvasında sürekli üreyen böceklerin sadece birkaç tanesi ev ilaçlama işlemiyle ölüyor ancak geri kalan haşereler problem olmayı sürdürüyor.
Böcek türleriyle mücadelede kullanılan jel ilaçlar böcekler tarafından yenmekte ve bu zehirlenen böcekleri yiyen diğer böceklerin de zehirlenmesi sağlanıyor. Apartman ilaçlama için kullanılan bu jel ilaçların sadece tek bir daireye değil, tavan arası ve bodrum dahil apartman geneline uygulanması durumunda yüzlerce böceğin dahi kısa sürede yok edilmesi mümkündür. Bu böcekler apartmanda yuva yaptıkları yerin yakınlarında öldüklerinde, yumurtadan çıkan larvalar da hızla bu zehirli böcekleri tüketir ve larvaların yetişkin hale gelerek, üremesine fırsat tanınmaz.
Böcek ilaçlama uygulamalarından uzun süreli fayda sağlamak ve insan sağlığını tehdit eden bu zararlılardan geri dönmemek üzere kurtulmak için apartmanın tamamının ilaçlanmasında her zaman yarar vardır. Böcekler bir yandan yüzlerce yumurtayla ürerken sadece eve gelen birkaç tanesini öldürmek soruna kesin çözüm sunmayacaktır. Bu tip geniş ölçekli ve uzun süreli çözüm sunan böcek ilaçlama uygulamaları içinse mutlaka yetkili ilaçlama firmalarından yardım istenmelidir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir